Skirta 5-12 klasių moksleiviams ir suaugusiems.
Užsiėmimo metu dalyviai praktiškai ir teoriškai susipažįsta su kraičio skrynios istorija, reikšme, paskirtimi, lavina dėmesį, atmintį, piešimo įgūdžius.
Užsiėmimą sudaro trys dalys. Pirmiausia vyksta kraičio skrynių, esančių Zanavykų muziejaus ekspozicijose apžiūrėjimas, klausantis pasakojimo apie tai, kam reikalingos kraičio skrynios, kas ir kaip jas gamindavo, kokia buvo skrynių reikšmė ir kuo jos svarbios. Stebėdami senovines kraičio skrynias, užsiėmimų dalyviai sužino, kuo jos panašios ir kuo skiriasi, ką dėdavo į kraičio skrynią, susipažįsta su puošybos elementais, spalvomis ir simboliais.
Antroje užsiėmimo dalyje, kuri vyksta edukacijų klasėje, ekrane rodomos įvairių Lietuvos regionų kraičio skrynios, analizuojami bendrumai ir skirtumai, priklausomai nuo šalies ar regiono.
Trečioje dalyje, priklausomai nuo užsiėmimo dalyvių amžiaus ir pageidavimo, kraičio skrynios piešiamos popieriuje ir marginamos atitinkamais simboliais, taip įtvirtinant gautas žinias. Arba tapant ant mažų medinių skrynučių.
Užsiėmimo tikslas – supažindinti su Zanavykijos ir Lietuvos kraičio skrynių paskirtimi, praktine ir simboline reikšme, tradicijomis, skatinti susidomėjimą etnografija, gebėjimą pažinti simbolius, kuriais puošiami senoviniai buities daiktai.